Jakie auta skupujemy

  • Skup samochodówOsobowe
  • Dostawcze
  • Uszkodzone
  • Bez przeglądu, OC
  • Dowolnej marki i modelu
  • Każdego stanu technicznego
  • Po 1992 roku produkcji

Sprawdź!

Najlepsze ceny

  • Bezpłatna wycenaSkup samochodów
  • Dojazd do klienta
  • Gotówkę w 30min
  • Szybką obsługę
  • Formalności na miejscu
  • Wycenę telefoniczną
  • Codziennie od 7:00 do 20:00

Możesz nam zaufać

Ubezpieczyciel może wypłacić w przypadku szkody z polisy AC tylko część kwoty jaka widnieje w polisie. Jest jednak sposób, aby w przypadku ewentualnej kolizji otrzymać od ubezpieczyciela całą wskazaną w umowie kwotę.

Fot. Archiwum Do grupy ubezpieczeń dobrowolnych należy AC, które w zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia będzie chroniło nasz pojazd przed konsekwencjami jego uszkodzenia lub zniszczenia spowodowanego z naszej winy. AC może również chronić auto przed konsekwencjami zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź, huragan, kradzież.

Decydując się na autocasco należy zwrócić uwagę na jego zakres. Może ono obejmować wszystkie zdarzenia, ale może też dotyczyć tylko wybranych zdarzeń, które będą opisane w OWU. Ogólne Warunki Ubezpieczenia to dokument, który dokładnie opisuje warunki umowy. Powinniśmy się z nim zapoznać, jeśli nie chcemy przeżyć rozczarowania, gdy po szkodzie okaże się, że nasze ubezpieczenie akurat takich zdarzeń nie obejmuje.

Przy większości umów ubezpieczeniowych bez określonej sumy gwarancyjnej to, że samochód został ubezpieczony na określoną kwotę nie ma większego znaczenia. I tak np. kiedy auto zostało ubezpieczone na przykładowo 20 tys. zł, po poważnym wypadku ubezpieczyciel może wypłacić tylko około połowy tej sumy. Liczy się wartość samochodu z chwili szkody, a ustalając tę wartość przez ubezpieczyciela brany jest pod uwagę stan techniczny auta, dokonane naprawy, czy przebieg. Warto zauważyć, że często wartość pojazdu z chwili zdarzenia jest zaniżana. Sposobem, żeby w przypadku ewentualnej kolizji otrzymać od ubezpieczyciela całą wskazaną w umowie kwotę, jest zawarcie umowy AC w wersji z gwarantowaną sumą ubezpieczenia. Kwota ta może być ustalana w momencie podpisywania umowy i zawsze wypłacana w momencie kradzieży czy powstania szkody całkowitej. W drugim wariancie towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do wypłaty równowartości rynkowej auta z dnia zawarcia umowy.

Ochrona AC może obejmować nie tylko pojazd i jego elementy konstrukcyjne, ale także urządzenia, z których w ruchu korzysta kierujący. Należy je wyszczególnić przy zawieraniu umowy. Mogą to być zarówno elementy standardowego wyposażenia, jak i akcesoria dodatkowe. Ale to nie wszystko. Dodatkowo ubezpieczyć można także sprzęt, który się często przewozi np. w związku z wykonywaną pracą, uprawianym hobby lub potrzebami rodziny. Do tego typu przedmiotów zalicza się urządzenia elektroniczne, sprzęt sportowy czy wyposażenie dziecięce. Ubezpieczenie może też objąć bagaż podróżny. Pamiętać należy jednak, aby przy zawieraniu umowy ubezpieczenia, wyszczególnić wszelkie dodatkowe elementy, które powinny zostać objęte ochroną.

Podstawa prawna:
Art. 4. Ustawy z 11 września 2015 r o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1844 z późn. zm.)

źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/ubezpieczenie-autocasco-czy-pokryje-cala-szkode-1.html

Usterki aut

Skup samochodówSkup samochodówAlternatora
Skup samochodówAkumulatora
Skup samochodówZawieszenia
Skup samochodówElektryczne
Skup samochodówChłodzenia
Skup samochodów...i inne usterki

Dowiedz się jak naprawić

Kupimy każdy samochód