Jakie auta skupujemy

Skup samochodówSkup samochodówOsobowe
Skup samochodówDostawcze
Skup samochodówUszkodzone
Skup samochodówBez przeglądu, OC
Skup samochodówDowolnej marki i modelu
Skup samochodówKażdego stanu technicznego
Skup samochodówPo 1992 roku produkcji

Sprawdź!

Najlepsze ceny

Skup samochodówSkup samochodówBezpłatna wycena
Skup samochodówDojazd do klienta
Skup samochodówGotówkę w 30min
Skup samochodówSzybką obsługę
Skup samochodówFormalności na miejscu
Skup samochodówWycenę telefoniczną
Skup samochodówCodziennie od 7:00 do 20:00

Możesz nam zaufać

Czym wyczyścić czy jak wyprać samochodowe wykładziny? To pytanie zadają sobie nie tylko kierowcy dbający o dobry wygląd swoich bolidów, ale i tacy, którzy po paru latach jeżdżenia zauważają, że dywaniki straciły dobry wygląd i trzeba coś z nimi zrobić.

Co będzie najlepsze? Procedura jest prosta, zawiera kilka punktów: odkurzanie, czyszczenie, odkurzanie, suszenie. Ze względu na ostatni punkt za czyszczenie wykładzin i dywaników najlepiej zabierać się latem lub wtedy, gdy temperatura na zewnątrz gwarantuje, że nie będziemy jeździli z mokrym wnętrzem, produkując przy okazji grzyby, pleśń i smrodek, jaki wydziela mokry pies.

Kilkaset złotych w kieszeni

Koszty są głównym powodem tego, że warto zadbać o tapicerkę i dywaniki samodzielnie. W zależności od miasta i zakresu usług oraz profesjonalizmu zakładu czyszczącego (na ogół robią to dobre myjnie) za pranie wnętrza zapłacimy jakieś 200–400 złotych. Dobry powód? Znakomity, a więc do roboty.

Odkurzamy

Wykładziny i dywaniki czyścimy w zasadzie tak samo jak tapicerkę i używamy tych samych środków. Najpierw wyciągamy dywaniki i zabieramy się za ich odkurzanie, to samo robimy z tapicerką podłogową. Warto poświęcić na to sporo czasu i pozbyć się całego piachu i luźnego brudu. Można w tym celu udać się na stację benzynową, można pociągnąć przedłużacz z domu czy odkurzać w garażu. Raczej nie warto używać przenośnych odkurzaczy samochodowych Owszem, są bardzo przydatne w wielu sytuacjach, ale tu potrzebujemy dużej mocy. To, czego nie wessie odkurzacz, możemy usunąć na przykład rolką (taką samą jak do ubrań) albo nawet szeroką taśmą klejącą (byle niezbyt mocno trzymała).