Jakie auta skupujemy

  • Skup samochodówOsobowe
  • Dostawcze
  • Uszkodzone
  • Bez przeglądu, OC
  • Dowolnej marki i modelu
  • Każdego stanu technicznego
  • Po 1992 roku produkcji

Sprawdź!

Najlepsze ceny

  • Bezpłatna wycenaSkup samochodów
  • Dojazd do klienta
  • Gotówkę w 30min
  • Szybką obsługę
  • Formalności na miejscu
  • Wycenę telefoniczną
  • Codziennie od 7:00 do 20:00

Możesz nam zaufać

Wybierając radio do samochodu nie warto sugerować się jedynie niską ceną. Może się bowiem okazać, że sprzęt szybko się zepsuje, będzie też kłopot ze znalezieniem serwisu, który naprawi go w ramach gwarancji.

W sklepach nie brakuje tanich radioodtwarzaczy produkowanych przez bliżej nieznane firmy z Chin. Kuszą one atrakcyjną ceną, ale eksperci radzą, by dobrze się zastanowić nad ich zakupem. – Są kiepsko wykonane, do tego dochodzi brzmienie, które pozostawia wiele do życzenia – podkreślają. Dlatego sprzedawcy radzą, żeby dołożyć i sięgać po produkty znanych firm. Najprostsze modele kosztują 300 zł. W przedziale cenowym do 500 zł wybór jest ogromny. Za takie pieniądze każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Podłączenie i dopasowanie radia

Radioodtwarzacz musi pasować do naszego samochodu. Po pierwsze swoją stylistyką i podświetleniem (w wielu urządzeniach są przynajmniej dwa kolory podświetlenia do wyboru). Po drugie sposobem podłączenia go do instalacji elektrycznej auta. Większość samochodów jest obecnie wyposażona w tzw. kości ISO, które to ułatwiają. Jeśli ich nie ma, można skorzystać z przejściówek dopasowanych do każdego auta. Najlepiej zapytać o nie sprzedawcę, od którego kupujemy radio.

Jeśli chodzi o montaż radia w kokpicie samochodu, to standardem jest tzw. 1 DIN. Większość odbiorników jest do niego dopasowana, ale otwór w desce rozdzielczej może być większy – tak by zmieściło się w nim radio zamontowane przez producenta samochodu. W takiej sytuacji rozwiązaniem są specjalne ramki. Są one ściśle dopasowane kształtem i rozmiarem zewnętrznym do otworu po oryginalnym radiu, natomiast wewnętrzny otwór montażowy w tej ramce to 1 DIN, czyli wymiar podstawowy. W doborze właściwiej ramki powinien pomóc sprzedawca. Istnieje też standard 2 DIN – czyli podwójny 1 DIN. Takiej wielkości są z reguły odtwarzacze multimedialne z DVD, nawigacją GPS i 7" monitorem.

Co w standardzie?

Podstawowe funkcje, które powinien posiadać każdy radioodtwarzacz samochodowy – oprócz oczywiście radioodbiornika – to możliwość odtwarzania plików mp3, korekty barwy dźwięku i wzmocnienia (ang. loudness). Coraz rzadziej poszukiwaną funkcją jest czytnik płyt CD, gdyż ulubioną muzykę zaczynamy przechowywać na poręczniejszych nośnikach. Dobrym i niemal powszechnym uzupełnieniem są gniazda AUX i USB, umożliwiające podłączenie iPoda, odtwarzacza mp3, pamięci USB z plikami muzycznymi czy podładowanie telefonu komórkowego. Standardem – przynajmniej w Europie – jest także RDS (Radio Data System), który pozwala na wyświetlanie różnych komunikatów na wyświetlaczu radioodtwarzacza. Modernizując zestaw audio można pokusić się o wybranie radioodtwarzacza z wbudowanym zestawem głośnomówiącym Bluetooth. To proste i wygodne rozwiązanie. Zamiast montować dodatkowe urządzenie w postaci zestawu głośnomówiącego, wystarczy wyposażyć auto w odpowiednie radio. Warto przy tym pamiętać, że oferowane urządzenia różnią się zakresem dostępnych funkcjonalności czy liczbą możliwych do sparowania telefonów. Spektrum możliwości i rozwiązań jest ogromne, dlatego o poradę warto poprosić sprzedawcę – najlepiej w wyspecjalizowanym sklepie z radioodtwarzaczami. Luksusem przestały być radia z ekranami obsługującymi kamerę cofania. Wystarczy na nie kilkaset złotych.

Usterki aut

Skup samochodówSkup samochodówAlternatora
Skup samochodówAkumulatora
Skup samochodówZawieszenia
Skup samochodówElektryczne
Skup samochodówChłodzenia
Skup samochodów...i inne usterki

Dowiedz się jak naprawić

Kupimy każdy samochód