Jakie auta skupujemy

  • Skup samochodówOsobowe
  • Dostawcze
  • Uszkodzone
  • Bez przeglądu, OC
  • Dowolnej marki i modelu
  • Każdego stanu technicznego
  • Po 1992 roku produkcji

Sprawdź!

Najlepsze ceny

  • Bezpłatna wycenaSkup samochodów
  • Dojazd do klienta
  • Gotówkę w 30min
  • Szybką obsługę
  • Formalności na miejscu
  • Wycenę telefoniczną
  • Codziennie od 7:00 do 20:00

Możesz nam zaufać

W ostatnich latach zima w Polsce stała się kapryśna. Przez jakiś czas na ulicach jest sucho, po czym nagle zaczynają się opady śniegu, który ni stąd ni zowąd potrafi pokryć chodniki i domy grubą, białą warstwą. Do nagłej zmiany warunków pogodowych może czasem dojść w ciągu zaledwie kilku godzin, dlatego miejskie służby porządkowe nie zawsze są w stanie odpowiednio szybko zareagować i oczyścić ulice.

To odbija się na poziomie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dochodzi czasem do sytuacji, w której opady śniegu uniemożliwiają nam odczytanie zasypanych znaków drogowych. Kierowcom może to utrudniać jazdę szczególnie na parkingach, gdy nie są w stanie dostrzec oznaczenia miejsca zastrzeżonego dla inwalidów. Jeśli kierowca przez pomyłkę na nim stanie, czy podczas ewentualnej kontroli prowadzonej przez straż miejską lub policję może bronić się pokrywą śnieżną?

Za jakość nawierzchni odpowiada zarządca drogi. Jeżeli nie ma oznaczeń pionowych przy miejscach parkingowych przeznaczonych dla niepełnosprawnych, a znak poziomy jest przykryty śniegiem, nie możemy odpowiadać za zajęcie takiego miejsca przy braku uprawnień, ponieważ nie było ono oznaczone w widoczny sposób i nie widzieliśmy, że jest to miejsce dla niepełnosprawnych. Teoretycznie nie powinniśmy za tego typu czyn odpowiadać. Do odśnieżania takich miejsc zobowiązany jest zarządca drogi. Logicznie rzecz biorąc, ciężko brać winę na siebie. To może być trudne tłumaczenie w przypadku kontroli, ale na logikę nie powinniśmy ponosić konsekwencji. Możemy próbować odmówić przyjęcia mandatu i skierować winę na zarządcę drogi, jednak wszystko zależy od tego, na kogo trafimy. Jeśli przy takim miejscu byłby znak pionowy, musielibyśmy ponieść konsekwencje, nawet jeżeli śnieg zakrył oznaczenia poziome. Straż miejska i policjanci ruchu drogowego muszą dostosować się do przepisów, jednak rzadko w takich sytuacjach zdarza się, by kierowcy usprawiedliwiali się opadami śniegu.

Jeśli zatem staniemy przez pomyłkę na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych, możemy próbować bronić się śniegiem zasłaniającym oznaczenia poziome. Warto jednak brać pod uwagę fakt, że po jakimś czasie śnieg pod naszym autem rozpuści się i trudno będzie nam dowieść, że wcześniej były one niewidoczne. Nasz problem zostaje natomiast rozwiązany w sytuacji, gdy miejsce dla niepełnosprawnych oznaczone jest niezgodnie z przepisami. Według rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 lipca 2015 r., znak P-18 „stanowisko postojowe” stosuje się w celu wyznaczenia miejsc postoju na części jezdni i chodnika oraz na wydzielonych parkingach bez ustalonych konstrukcyjnie stanowisk. Na obszarach, gdzie wyznacza się miejsca postojowe, należy przewidzieć stanowiska przeznaczone dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych powinny mieć nawierzchnię barwy niebieskiej. (…) Znak P-24 umieszcza się na nawierzchni barwy niebieskiej. Jasno z tego wynika, że wszelkie miejsca postojowe dla niepełnosprawnych powinny rzucać się w oczy, dzięki niebieskiej barwie. Tymczasem znaczna część stanowisk dla inwalidów nadal umieszczana jest na niepomalowanej nawierzchni, w żaden sposób nie wyróżniającej się od reszty stanowisk postojowych, zwłaszcza zimą.

Usterki aut

Skup samochodówSkup samochodówAlternatora
Skup samochodówAkumulatora
Skup samochodówZawieszenia
Skup samochodówElektryczne
Skup samochodówChłodzenia
Skup samochodów...i inne usterki

Dowiedz się jak naprawić

Kupimy każdy samochód